(095) 868-08-84

Запобігання корозіі в рушникосушарках

  • Запобігання корозіі в рушникосушарках

Рушникосушарки виготовляють з різних матеріалів. Іноді використовують неякісні матеріали, сплави, котрі дуже піддаються корозії. 

Строк служби таких рушникосушарок малий. А також треба врахувати велику ймовірність затоплення помешкання. В цьому разі фраза "скупий платить двічі" проявляється в повному сенсі. Тому одразу рекомендуємо перш за все купувати якісні рушникосушарки, виготовлені з нержавіючої сталі високої якості.

Але навіть якісні сушарки інколи піддаються електрохімічній корозії.  Корозія проявляється у вигляді невеликих плям іржі на поверхні труб. Саме в таких місцях з часом вода продавлюється під тиском і починає постійно протікати.

Найбільш уразливі місця - це з'єднання - зварювальні шви і фітинги. Хоча бувають випадки коли іржа "проїдає" трубу на прямому відрізку.

Основна загроза від цього - затоплення помешкання. Оскільки ремонт своєї квартири в багатьох випадках ще й продовжується ремонтом сусідів, котрі проживають поверхом нижче.

Чинниками електрохімічної корозії слугують:

  • блукаючи токи;
  • кисень;
  • хімічні домішки;
  • висока температура води;

Отже, що потрібно зробити, щоб уникнути цього:

Заземлення

Потрібно правильно провести заземлення рушникосушарки.  Є кілька варіантів в залезності від способу монтажу і матеріалів труб.

Також нагадаємо про те, що потрібно проводити заземлення і інших елементів ванної кімнати, наприклад сталевої чи чугунної ванни.

Варіант №1 - коли труби стояка і відводів металеві.

В цьому випа стояк водопостачання з'єднують мідним проводом (перетином не менше 4 мм.) із найближчим проводом щитового зазамлення. (у разі правильної електрофікації будинку, провід заземлення позначають жовтим кольором із зеленою розміткою)

Варіант №2 - труби стояка виконані із полімерних матеріалів.

В цьому випадку кріплення таким же мідним проводом виконують безпосередньо до металевої частини рушникосушарки. І поті також проводять заземлення до найближчої магістралі заземлення у будинку.


Варіант №3 - стояк комбінований

В цьому випадку контакт під'єднують окремо до рушникосушарки і окремо з'єднують контактним проводом частини самого стояка.

Другий спосіб

Більш технічно грамотний спосіб - встановлення додаткової системи урівнювання електричних потенціалів для ванної кімнати чи вбиральні.

Саме цей спосіб вирішить дві проблеми - електрохімічну корозію і загальну безпеку електрообладнання кімнати, тобто запобігання ураження від електричного удару від труб стояка, сушарки, маталевої ванни (у разі помилок електриків, чи самопідключень мешканців будинку).

Головним елементом цього способу є монтаж коробки урівняння потенціалів (КУП), яка являє собою монтажну шину для проводів і яка сама відповідно підключена до магістралі заземлення будинку.


В свою чергу всі заземлюючі проводи від ванної, стояка, сушарок - монтуються до шини коробки (КУП).


Зазначимо, що виконання схем заземлення повинні виконуватись виключно спеціалістами з необхідними знаннями технічного рівня та знаннями техніки безпеки.