(095) 868-08-84

Чому не гріє рушникосушарка

  • Чому не гріє рушникосушарка

Багатьом відома ситуація, коли рушникосушарка не гріє і є холодною. Без відомих причин перестала працювати.

Що ж робити в цьому випадку?  

Перш за все потрібно визначити причину несправності рушникосушарки.

Якщо ви користуєтесь водяною сушаркою то однією з найчастіших причин є відсутність гарячої води в системі центрального постачання (СЦП).

СЦП буває замкнутого типу, або циркуляційна і буває не замкненого, глухого типу "тупикового". Саме останній тип викликає в більшості випадків проблеми з температурою води. 

Потрібно перевірити чи не закритий кран на подачу води в рушникосушарку. 

Можливо ситуацію виправить чистка труб, якщо проблемою став накип в самій сушарці.  Для цього рушникосушарку потрібно демонтувати і йоршем прочистити внутрішню частину труби.  Іноді можна вдатись до використання спеціальних речовин, для знищення накипу (зазвичай це кислотовмісні речовини). В домашніх умовах можна використати розчин столової лимонної кислоти. 


Повітряна пробка. Це друга по частоті випадків причина холодного стану рушникосушарки.

Якщо на сушарці встановлений кран Маєвського, то вирішується все просто - потрібно стравити повітря, відкривши його.

Багато сучасних моделей оснащують автоматичним краном спуску повітря. Але це вже залежить від моделі котру ви використовуєте.  Рекомендуємо ознайомитись з інструкцією, якщо така додавалась до вашої моделі.


Холодний стояк СЦП.  Ця проблема може бути вирішена тільки працівниками, які обслуговують цю систему. Не рекомендуємо намагатися чистити чи спускати повітряні пробки стояка самостійно. Це може обернутися затопленням як вашої квартири так і сусідів. І як наслідок обійдеться не малим коштом.


Не вірний монтаж. Іноді рушникосушарка перестає правильно функціонувати майже одразу після підключення. В цьому випадку потрібно замислитись чи правильно був виконаний монтаж взагалі.  Переконайтеся, що людина яка виконує підключення і встановлення рушникосушарки має відповідні знання і досвід.


Якщо ж ви використовуєте електричну рушникосушарку то єдиний і вірний спосіб - це перевірити чи справні деталі нагріву чи регулювання. Як і з любим електричним приладом цю роботу по перевірці і тестуванню може виконати відповідний фахівець, електрик.